Повна версія інтерв'ю голови ОТГ Кулика М.Л. газеті "Прапор перемоги"

Дата: 15.06.2018 11:01

Сільський голова Михайло Кулик: Бачу, що ОТГ працює -Я коли йшов на вибори, боявся об’єднання, думав, що це якась пастка, а тепер бачу – ОТГ працює, - каже Іванівський сільський голова Михайло Кулик. Він відвертий у висловлюваннях і не приховує колишніх сумнівів, які були у нього стосовно ефективності об’єднаних громад. Ще не минуло й року, відколи утворилася Іванівська об’єднана територіальна громада - перші вибори в ОТГ відбулися в кінці жовтня минулого року, але вже зараз видно, що саме об’єднання дало додатковий імпульс для розвитку громади. До складу Іванівської ОТГ входить чотири села - Іванів, Слобідка, Гущинці та Кам’яногірка - і у кожному з них реалізовується якийсь проект. -Ми хочемо аби результат об’єднання відчули мешканці кожного із сіл громади, - каже сільський голова. У квітні нинішнього року уряд затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році. Згідно з цим розподілом Іванівська ОТГ отримала 2,6 мільйона гривень інфраструктурної субвенції. -Ми вирішили використати ці кошти на капітальний ремонт вулиць у Гущинцях та Слобідці, - зазначає Михайло Кулик. – За них будуть відремонтовані відрізки вулиці Зеленої у Гущинцях та вулиця Лесі Українки у Слобідці. У Гущинцях зараз облаштовують асфальтове покриття вулиці Незалежності. Це не лише інфраструктурний проект, зазначають у громаді, але й багато в чому й символічний, бо це та дорога, яка має з’єднати село з адміністративним центром громади. Ремонт цієї вулиці став можливим після того як громада виграла конкурс, оголошений департаментом житлово-комунального господарства енергетики та інфраструктури Вінницької ОДА і отримала співфінансування з державного бюджету на ремонт вулиць. -Ми подавали два проекти на ремонт вулиць Лялі Ратушної в Іванові та вулиці Незалежності у Гущинцях, - розповідає сільський голова, - але переможцем став проект, що стосується Гущинець. Фінансування робіт буде спільним, 50 на 50 - сімсот сорок вісім тисяч гривень з державного бюджету і стільки ж з бюджету об’єднаної громади. Капітально буде відремонтовано також вулицю Руданського у Слобідці. Це дорога обласного значення і її ремонтуватимуть за кошти обласного і районного бюджетів та бюджету ОТГ. Також про готовність фінансування робіт заявили представники місцевого бізнесу. Ремонт вулиць один, але не єдиний, з напрямків діяльності влади об’єднаної громади. У Кам’яногірці облаштували вуличне освітлення вздовж усіх вулиць села, протяжність мереж склала 7400 метрів. Вартість цього проекту склала 548 тисяч гривень. Михайло Кулик каже, що на день Конституції України збираються урочисто увімкнути освітлення. Як зазначає сільський голова, зроблять це не стільки для урочистостей, як для демонстрації того, що держава розвивається в особі окремих громад. На черзі також облаштування за кошти громади освітлення на вулиці Руданського в Слобідці. А що ж адміністративний центр громади, Іванів? В червні тут розпочинається капітальний ремонт одного з корпусів місцевої школи. -У цьому корпусі навчаються початкові класи, - каже М.Кулик. – Сам у ньому вчився більше тридцяти років тому, і таке враження, що з тих пір тут майже нічого не змінилося – та ж сама стеля з фанери, підлога в гумові квадратики, ті ж вицарапані написи на партах. Зараз хочемо тут створити належні умови для школярів і створити їх до початку нового навчального року. У громаді сподіваються реалізувати кілька проектів і за допомогою грантових коштів. У нинішньому році три проекти Іванівської ОТГ здобули перемогу у 15 обласному конкурсі розвитку територіальних громад. А всього для участі у 15 обласному конкурсі було спрямовано шість проектів - максимальна кількість, яку можна було подавати для участі у конкурсі від ОТГ. Проектами-переможцями від Іванівської ОТГ стали 3 проекти. Проект «Новій школі енергоефективні технології» передбачає комплекс енергоефективних заходів(встановлення металопластикових вікон, утеплення стелі) у Гущинецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Проект «Живий паркан – лінія здоров’я» передбачає озеленення периметру спорткомплексу, який будують в Іванові. Проект «Система роздільного збору побутових відходів Іванівської ОТГ» є першою фазою впровадження системи роздільного збору побутових відходів (будівництво майданчиків для роздільного збору сміття) у Іванівській ОТГ для мешканців с.Іванова. Також до кінця літа, а якщо точніше, то до Дня незалежності України, в Іванові мають завершити спорудження комплексу для занять спортом та відпочинку. Це спільний проект громади і бізнесу. -Це буде сучасний комплекс з двома спортивними майданчиками зі штучним покриттям, один для гри у футбол, інший - для волейболу та баскетболу, тенісу, також тут буде дитячий ігровий майданчик, вуличні тренажери, зона відпочинку з гранітним фонтаном, - не без гордощів розповідає Михайло Кулик. Не без гордощів, бо це його ідея і цей проект вартістю 3,2 мільйона гривень реалізовується переважно за кошти від підприємницької діяльності родини Куликів. За бюджетні кошти тут виготовлено проектно-кошторисну документацію та частково буде проведено благоустрій території, але основні вкладення – це кошти меценатів. Значну допомогу, найперше власною участю у виконанні загальнобудівельних робіт, надають мешканці громади. Вони повірили в Михайла Кулика під час виборів, а тепер цю довіру підтверджують працею у реалізації важливого та амбітного проекту. Будівельні роботи в селі киплять ще на одному майданчику - це за кошти інвесторів зі Швейцарії розпочалось будівництво деревообробного підприємства. Сільська рада максимально швидко вирішила усі необхідні питання, пов’язані з початком будівництва. -Переконані, що реалізація цього проекту буде корисною для громади, забезпечить створення робочих місць, надходження до бюджету, а також сприятиме зміцненню взаємин між громадами і країнами, - підсумовує сільський голова.