Іванівська територіальна громада

Хмільницький район, Вінницька область

У Іванівській територіальній відгримів фестиваль «Янівські вихідні»!

Дата: 22.06.2021 12:26
Кількість переглядів: 4111

Фото без опису

19-21 червня у с.Іванів (Вінницька область) втретє відбувся культурно-мистецький фестиваль «Янівські вихідні», однак вперше у такому розширеному форматі. Фестиваль традиційно зібрав професійних велогонщиків та аматорів-велосипедистів з усієї України, а також любителів активного відпочинку!  

Яскрава концертна програма, гравійні велоперегони "Курна дорога", ретро-заїзд на велосипедах «Le Voyage Vintage», велозаїзди для дітей, майстер-класи та інші події тривали три дні у  мальовничому та багатому своєю історією селі Іванів (історична назва Янів) та всього зібрали кілька тисяч учасників.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

«Я дуже радію і дякую партнерам, що у нашій громаді вкотре проводяться такі всеукраїнські події на високому рівні. Фестиваль «Янівські вихідні» безперечно став уже однією із найкращих традицій громади.  З однієї сторони, це підтверджує наш великий місцевий потенціал, а з іншої - сприяє соціально-культурному та туристичному розвитку. Також я мрію, що активний відпочинок та спорт стануть невід’ємною частиною життя кожного мешканця.», - коментує сільський голова Михайло Кулик.

Фото без опису

«Іванів - це не просто село, а унікальне містечко, що раніше за Київ здобуло Магдебурзьке право, мало свій палац, ратушу, величезний фортечний мур,  виняткової архітектури костел і монастир. Тут ви також знайдете неймовірної краси природу та цікаву історію Іванова-Янова! Будучи киянином, вже третій рік поспіль разом із друзями-однодумцями та місцевою владою організовуємо фестиваль саме на Вінниччині, що збирає глядачів з усіх регіонів України! Мрію, щоб найближчим часом буде створений інформаційний продукт, який кожному туристу при в’їзді у Вінницьку область покаже шлях до дивовижних сіл і містечок, що розташовані тут!», - розповідає ініціатор та співорганізатор фестивалю Сергій Харчук.

Першою подією фестивалю «Янівські вихідні» 19 червня у суботу стала гравійна гонка «Курна дорога», яка розпочалася о 12:00. Майже 100 велосипедистів з різних куточків України змагалися на витривалість з мінімальними правилами та обмеженнями, долаючи маршрути 75 і 150 км.

«Наша гравійна гонка – це мінімум асфальту, дивовижні краєвиди Поділля, пилюка польових доріг і шалена швидкість – все для максимального сприску адреналіну. Маршрути мали лише 20-25 % асфальту, а все решта – ґрунтові дороги. Це під силу лише підготовленим велосипедистам, тому регламент гонки мав кваліфікаційні вимоги до учасників», – розповідає співорганізатор фестивалю і куратор «Курної дороги» Ігор Хижняк.

Перемогу у гравійній гонці за чотирма різними категоріями здобули учасники та учасниці з Києва, Миколаєва, Дніпра, Одеси, Вінниці та інших міст України. Зокрема, участь також вперше взяли двоє місцевих мешканців.

Фото без опису

У той час, поки велосипедисти змагалися, біля костелу Іванова тривала мистецька акція. Усім бажаючим пропонували розмалювати фарбами величезне біле полотно на стінах бувшого монастиря. Першими у азарт увійшли діти, а далі пропозицію підхопили дорослі - залишали на стінах назви своїх міст та селищ, надписи у стилі «тут був(-ла)».

Фото без опису

Суботній фестивальний день о 16:00 продовжився  відкритою зустріччю  на тему «Розвиток туризму у Іванівській територіальній громаді: потенціал та можливості». Під відкритим небом прямо на фестивальному полі участь у заході взяли понад 30 зацікавлених осіб з різних населених пунктів громади - від представників місцевої влади та депутатів обласної ради, партнерів, громадськості до краєзнавців та крафтових майстрів. Зустріч модерував експерт Юрій Войціцький.

«Після обговорень та аналізу ми в черговий раз пересвідчилися настільки величезний туристичний потенціал має Іванівська громада. Більше того, наявність поруч туристичних «магнітів» як Вінниця і Хмільник - це не конкуренти, а у нашому випадку - зовнішня можливість додатково запросити туриста до громади. Завдання мінімум - запропонувати різні туристичні програми та маршрути на будь-який смак та цільову аудиторію, і головне - розповісти про це з якісною інформаційною кампанією», - коротко резюмує зустріч співорганізаторка фестивалю Анастасія Ланова.

Учасники зустрічі підтримали пропозицію створити окрему робочу групу з питань розвитку туризму Іванівської сільської ради та на наступних засіданнях напрацювати детальний план дій, який можливо реалізувати завдяки власному людському ресурсу, партнерству та за мінімальні витрати.

Фото без опису

Перший день фестивалю планувалося завершити о 22:00 ексклюзивним допремєрним показом українських короткометражних фільмів під відкритим небом, які раніше були презентовані лише на кінофестивалі «Молодість». Таку унікальну можливість фестиваль «Янівські вихідні» отримав завдяки знаменитому кінопродюсеру, засновнику компанії «ВАВІЛОН» Андрію Різолю. Однак погіршення погодних умов змусило скасувати захід, але організатори обіцяють, що ексклюзивний показ стрічок відбудеться у Іванівській громаді згодом поза програмою фестивалю.

Неділя 20 червня став топовим фестивальним днем і розпочався о 10:00 з дитячого велозаїзду «Future» для дітей віком від 0 до 7 років. 40 учасників та учасниць на чоритьох-, трьох- та двохколісних велосипедах додали різні дистанції під оплески батьків та гостей. Переможцями велозаїзду стали усі учасники без виключення, за що діти отримали медалі про зайняте 1-ше місце від сільського голови Михайла Кулика та гарантовані подарунки від спонсора ТМ «Рудь».

Фото без опису

А вже за годину – об 11.00 – відбулася найефектніша спортивна подія фестивалю – ретро-заїзд на велосипедах «Le Voyage Vintage». Сотня учасників, переважно одягнених у вінтажні вбрання у стилі золотої епохи велосипедного спорту 60-70х. років, подолали маршрут понад 30 км. Старі шосери, міські ровери з кошиками з квітами, дівчата в капелюшках та спідницях - такі атмосферні образи учасників події залишаються найкращими прикладами з року в рік. Також багато хто приїхав на виняткових раритетних велосипедах таких як, швейцарський армійський велосипед 1964 року учасника з Києва Миколи Ковтуна.

 Щоб ретро-заїзд був ще більш видовищним, колону велосипедистів на фестивалі супроводжували сучасний та раритетний автомобіль Skoda 1973 року. Мало хто знає, але символізм цього полягає у тому, що автомобільна марка Skoda  у 1895 році розпочинала свою діяльність саме із виробництва велосипедів.

Фото без опису

Вечірня програма фестивалю розпочалася із роботи ремісничого містечка за участю місцевих крафтових майстрів. Сам фестивальний майданчик за костелом був прикрашений арт-об’єктами від сіворганізатора, заступника сільського голови Ігоря Ланового та фотолокаціями від організаторів і Молодіжної ради громади. Вічно смачна янівська ковбаса, яку традиційно готують у Іванові-Яневі уже понад 500 років, стала незмінною «королевою» фудкорду фестивалю та оригінальним подарунком для переможців гравійної гонки.

  Сама ж концертна програма фестивалю була дуже різноманітною. Першими колориту на сцені задала чоловіча капела «Майстерня чоловічого гуртового співу» (м. Київ). Молоді артисти акапелло виконували народні пісні різних часів. Програму фестивалю продовжили неймовірні віртуози - джазовий квартет Валентина Кисиленка (м.Київ). Свій виступ молоді музиканти розпочали символічно із композиції Фредеріка Шопена. Саме цей видатний польський композитор писав свої романси на вірші польського поета Стефана Вітвіцького, який народився та тривалий час проживав у містечку Янів.

Далі настрій гостей підхопили місцевий фольк-хард-рок гурт «Decorum» із сусіднього міста Калинівська. Драйвовий, хоча і важлий саунд, мотивував до танців навіть найповажніших пані поруч із сценою. А родзинкою музичної програми став сучасний рок-гурт «In Sings» також із м.Київ. Молодий бенд уже впевнено підкорює міжнародну арену, а у Іванові на фестивалі яскраво запалив та полюбився молоді.

Фото без опису

«Янівськи вихідні - івент, який розпочинався  у 2019 році лише із заїзду на вінтажних велосипедах. За 3 роки існування цей захід переріс в справжній культурно-спортивний фестиваль, а головне він приймає все більше і більше учасників. Сподіваємось, що 4 випуск стане ще більш яскравою подією!», - коментує співорганізатор Олександр Царевський.

Довідка:

Організаторами фестивалю є Київська Сотка, Клуб «Коні педальні», ГО “Вінниця мобільна”, Клубу рандоннерів «Святий Матраце» та Іванівської сільської територіальної громади.

Фестиваль «Янівські вихідні» був започаткований у с.Іванів у 2019 році, тоді були проведені перші Всеукраїнських ралі на ретровелосипедах «Le Voyage Vintage». У 2020 році до програми події додалася гравійна гонка «Курна дорога» з мінімальними правилами та обмеженнями для підготовлених велосипедистів. У 2020 році організатори розширили програму до формату спортивно-культурного фестивалю тривалістю три дні.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь