Домашнє насильство є глобальною світовою проблемою, яка останнім часом привертає до себе все більше уваги суспільства.

Дата: 14.12.2023 14:53

Фото без описуФото без описуФото без опису

Поняття домашнього насильства та його види класифікує Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Відповідно до цього нормативно-правового акту домашнє насильство може бути фізичного, сексуального, психологічного або економічного характеру. Також цей Закон чітко визначає перелік суб’єктів, які наділені відповідними повноваженнями для захисту осіб, постраждалих від домашнього насильства.

На обліку у ВП 1 Хмільницького РВП перебуває 171 домашній кривдник. Протягом року працівниками поліції відділення було складено 472 протоколи по фактах вчинення домашнього насильства, винесено 75 термінових заборонних приписів щодо кривдників, спрямовано 5 кримінальних справ до суду за статтею 126-1 Кримінального кодексу України «Домашнє насильство ».

Тож, якщо ви стали потерпілою особою від домашнього насильства, негайно телефонуйте за номером «102». Якщо з будь-яких причин ви не викликали поліцію та не зафіксували факт насильства в момент його вчинення, вирушайте до відділення поліції та напишіть заяву про притягнення кривдника до відповідальності. В Україні за коротким телефонним номером 15-47 цілодобово та безкоштовно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статті та насильству стосовно дітей.